Sklep internetowy – pomysł na biznes

Sklep internetowy – pomysł na biznes
9 stycznia 2014 Mariusz #dlafirm

Zastanawiając się nad założeniem własnego biznesu warto wziąć pod uwagę sklep internetowy.

Jest to taka działalność, która podczas uruchamiania nie pociąga za sobą wielkich kosztów. Inwestycja pochłonie stosunkowo niewielki kwoty na oprogramowanie, księgowość, zakup towaru, magazyn i ewentualnie zatrudnienie pracowników. Niektóre z tych kosztów można ograniczyć do minimum, wtedy biznes będzie jeszcze bardziej opłacalny. W tym celu najlepiej znaleźć takiego dostawcę produktu, który będzie dostarczał przynajmniej część towaru prosto do klienta. Dzięki temu będziemy mogli wynająć mniejszy magazyn, co również obniży koszty prowadzenia działalności.

Sklep internetowy jest dobrym pomysłem dla osób, które otwierają swoją pierwszą w życiu działalność. Formalności jest naprawdę niewiele. Wystarczy założyć działalność gospodarczą, zakupić asortyment sklepu i posiąść wiedzę dotyczącą praw konsumenta przy tzw. zakupie na odległość.

Kluczową kwestią wpływającą na to, czy nasz biznes osiągnie sukces jest branża. Najlepsze rozwiązanie to znalezienie niszy, którą należy wypełnić. Wtedy przy odpowiedniej reklamie (blog, fora internetowe, pozycjonowanie, profil na portalach społecznościowych, konkursy) łatwo zdobędziemy wielu klientów. Obecnie na polskim rynku większość sklepów internetowych funkcjonuje mniej więcej jak hipermarkety. Doskonałym przykładem są sklepy sportowe. Można w nich znaleźć wiele produktów, ale zaledwie po kilka sztuk związanych z konkretną dyscypliną. Golfiści chcący kupić ubrania w takim sklepie będą mieli do wyboru zaledwie kilka modeli ubrań. W związku z tym niszą może być sklep internetowy tylko z ubraniami do gry w golfa, w którym będzie dostępnych wiele marek (również zagranicznych). Na naszym rynku brakuje też sklepów z szeroką ofertą kierowaną do hobbystów. Inny równie dobry pomysł na sklep internetowy to otworzenie sklepu z e-bookami i kursami internetowymi. W obecnych czasach ludzie stawiają na rozwój osobisty i nie mają czasu na dojazdy do szkół, dlatego byliby skłonni zakupić produkty do nauki w domu. Każdy przyszły przedsiębiorca powinien poszukać dziedziny, która jest jeszcze nierozwinięta i mało popularna, ale ma wielki potencjał. Wtedy otwarcie sklepu internetowego związanego z tą branżą będzie dobrze rozwijającym się biznesem.

sklepy-internetowe

Dobry sklep internetowy posiada szeroki asortyment, ponieważ klienci ze względu na to, że muszą opłacić koszt wysyłki preferują dokonywanie większych zakupów. W związku z tym, jeżeli posiadamy np. sklep z ubrankami dziecięcymi to warto dołączyć do jego asortymentu również pieluszki jednorazowe, chusteczki i kosmetyki. Sklep powinien być rozbudowany o produkty, które nasza docelowa grupa klientów kupuje najczęściej.

Zobacz koniecznie naszą ofertę wdrożeń sklepów internetowych...

WIĘCEJ

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*