Reklama na Facebooku – sposób na sukces

Reklama na Facebooku – sposób na sukces
13 czerwca 2014 Mariusz #dlafirm

Gdy Twoja firma w Internecie ma już swoją stronę lub nowoczesny sklep internetowy musisz się pokazać! Reklama na Facebooku to jedna z szans na większy zysk!

 

Marketing internetowy to w przypadku wielu gałęzi biznesu szansa na stosunkowo niedrogie dotarcie z ofertą do rzeszy nowych, potencjalnych klientów. Wiele zadań marketingowych wykonać może nie mająca o tym zielonego pojęcia osoba, która w dobrym stopniu opanowała obsługę komputera. Grunt to dokładność w tworzeniu i prezentacji oferty oraz konsekwentne dążenie do celu. Internet to nie lokalny rynek na którym podobną ofertę posiadają dwie – trzy firmy. W nim trzeba się mocno wyróżniać! Szablonowość nie jest wskazana!

Sposobów na prezentację oferty firmy w sieci jest wiele. Znane wszystkim pozycjonowanie, kampanie AdWords, marketing szeptany czy reklama na facebooku oraz innych portalach społecznościowych to szansa dla firmy na naprawdę dużo większy zysk, ale też spore ryzyko.

reklama-na-facebooku

Jak zorganizować działania marketingowe by przyniosły bezpieczny zysk?

W brew pozorom nie jest to prosta sprawa. W chwili, gdy do dyspozycji mamy niebotycznie duży, cyklicznie odnawiany budżet to jedynym wówczas problemem jest uzyskanie możliwie wysokiej konwersji. Jeżeli jednak reklamować musi się mała bądź mikro firma to szansa na duży budżet jest już nikła. Jedynym i sensowny wówczas rozwiązaniem jest rozważne pozyskiwanie zainteresowania z różnych, wyżej wymienionych źródeł. Jednym z kierunków wartych uwagi jest reklama na facebooku. Ten kanał to ogromne społeczeństwo wśród którego z pewnością znajdą się zainteresowani promowanym tam dobrem.

Reklama na facebooku nie jest łatwa i jej efekty nie są widoczne zbyt szybko. Nie wystarczy tam być. Trzeba działać! Na facebookowej tablicy, już od pierwszego wpisu trzeba budować wartościową treść w taki sposób by osoba odwiedzająca miała na czym „zawiesić oko” oraz możliwość do swobodnej wypowiedzi pod interesującym ją tematem. Dopiero spełnienie tych dwóch i kilku innych warunków zaowocuje wartościowymi przekierowaniami na firmową witrynę czy sklep internetowy, co w konsekwencji przełoży się na sprzedaż.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*