Reklama firmy nie musi być droga!

Reklama firmy nie musi być droga!
24 sierpnia 2014 Mariusz #dlafirm

Reklama firmy w Internecie, to dziś wciąż dla wielu temat nie do zaakceptowania.

To błędne rozumowanie jest nierzadko nieświadomą rezygnacją z kanału dystrybucji, który dla setek przedsiębiorców jest obecnie podstawą do zarabiania kroci. Szczególnie zagorzali, lokalni przedsiębiorcy albo nie mają zaufania do tej formy reklamy lub zwyczajnie otrzymują na start propozycję krótko brzmiącą – reklama firmy w Internecie za kilkadziesiąt tysięcy złotych, po czym pasują.

reklama-firmy

Od dłuższego czasu obserwujemy już utarty schemat działania kolejno powstających firm marketingowych, które wykorzystując mocno agresywną telesprzedaż, często obiecują świetlaną przyszłość dla nieświadomych klientów, jednocześnie wciskając im wiążące umowy w ramach których poza miesięczną fakturą za usługę, zysku z reklamy firmy w Internecie nie ma, bądź sumarycznie okazuje się znikomy.

Reklama firmy w Internecie nie musi być jednak droga!

Wprawdzie koszt dotarcia firmy marketingowej do klienta na polecenie zleceniodawcy jest często znaczny, ale marża w wysokości kilkuset procent nie wydaje się być potrzebna. Często jej wpływ na wysoką cenę usługi uniemożliwia dotarcie z produktem lub usługą do odbiorców wielu ciekawym firmom. Co więcej, nachalne praktyki telesprzedaży mocno je zniechęcają i tym samym zamykają im szansę na rozwój. Nie jedna agencja, dla którejreklama firmy w Internecie to chleb powszedni wytworzyłaby w odpowiedzi na powyższe szereg argumentów. Nie mniej jednak, nie można nie wspomnieć, że przerzucanie wszystkich kosztów firmy na klienta plus wspomniane już kilkaset procent marży i często nieefektywne działania promocyjne to świetny sposób na to, by wśród wielu wykreować ideologię na temat tego, że reklama firmy w Internecie to delikatnie mówiąc pieniądze wyrzucone w błoto.

Sumarycznie jednak nie musi być drogo. Firmę można promować samodzielnie. Wymaga to wprawdzie wprowadzenia w życie systematycznych działań, których efekt może być niezbyt wyraźny. Nie mniej jednak dla wielu firm chcących pokazać się tylko na lokalnym, internetowym rynku to oszczędności i niezbędne minimum, które często wystarcza. Jeżeli jednak z jakiś przyczyn nie można wyżej opisywanych czynności wprowadzić w życie lub też ich wdrażaniem nie ma w firmie kto się zająć, to dobrym rozwiązaniem może być zorganizowanie wsparcia w postaci wykwalifikowanego pracownika lub mniejszej firmy, która przy rozliczeniu za efekt pomoże zdobyć internetowy szczyt. Tego typu rozwiązania, to świetny sposób na to, by jednocześnie wykorzystać Internetowy kanał sprzedaży i reklama firmy w nim nie była droga.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*