Leasing – rozwój bez własnych środków

Leasing – rozwój bez własnych środków
18 lipca 2014 Mariusz #dlafirm

Prowadzisz firmę, która stoi w miejscu, a na jej rozwój nie posiadasz zbyt wielu środków? Sprawdź leasing!

Wygoda, oszczędność i alternatywa dla finansowania w formie kredytu to właśnie leasing. Dzięki niemu, często bez wkładu własnego zorganizujesz niezbędny w firmie sprzęt, zyskasz nową flotę transportową lub usprawnisz obecną linię produkcyjną.

Ta forma finansowania działalności firmy to przede wszystkim szansa dla przedsiębiorców, których staż działania do uzyskania kredytu jest zbyt krótki. Bez wątpienia jest to także tańsza opcja w przypadku gdy niezbędny dla firmy jest zewnętrzny zastrzyk gotówki z przeznaczeniem oczywiście na zakup np. sprzętu budowlanego lub auta.

leasing

Jaki i na co leasing dla Twojej firmy?

Rodzajów leasingu jest kilka. Mało kto jednak wie czym jest np. leasing operacyjny lub zwrotny i który w jego przypadku okaże się najodpowiedniejszy. Nawet merytoryczna analiza nie byłaby w stanie wyjaśnić wszelkich zawiłości i pomóc na tyle, by na jej podstawie przedsiębiorca mógł spokojnie dokonać tego niełatwego wyboru.

W leasing najczęściej brany jest samochód dla firmy. Równie często sprzęt IT, budowlany, produkcyjny, a nawet nieruchomości. Dzięki leasingowi zyskać można w zasadzie wszystko to, co okazuje się niezbędne do prawidłowego funkcjonowania firmy.

Leasing – jak wziąć, by nie stracić?

Ta forma finansowania zupełnie jak kredyty dla firm kryje za sobą poza uśmiechem leasingodawcy szereg niebezpieczeństw. Udzielony ponad finansowe możliwości chętnego leasing to pierwsza i jednocześnie podstawowa pułapka tego typu finansowania. Wykorzystywanie niewiedzy osoby, która w zasadzie ukierunkowana jest wyłącznie na uzyskanie dostępu do określonego produktu to już kolejny nietakt, który występuje. Problemów jest zdecydowanie więcej.

Jak zatem wziąć, by nie stracić? W pierwszej kolejności należy możliwie dokładnie określić swoje możliwości finansowe i przy finalizowaniu transakcji trzeźwo myśleć. Chwila w której zależy wyłącznie na uzyskaniu dostępu do określonego dobra, bez przemyślanej strategii jego spłaty to w zasadzie sposób na pewne niepowodzenie.

Leasingodawców w kraju mamy wielu. Oferty finansowania, które proponują są często diametralnie różne dlatego też warto przed wyborem konkretnej oferty skonsultować bądź zlecić wyszukanie najkorzystniejszej doradcy finansowemu, którego pomoc, pod warunkiem jego rzetelności może zaowocować oszczędnościami w postaci tańszego i prostszego w spłacie leasingu.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*