Jak nie pozycjonować strony internetowej

Jak nie pozycjonować strony internetowej
13 października 2014 Mariusz #dlafirm

W sieci krąży wiele mitów dotyczących sposób pozycjonowania. Znaleźć można praktyczną i dobrze przedstawioną wiedzę, ale są i informacje, które z dobrym pozycjonowaniem mają mało wspólnego. Postaramy się przedstawić kilka zasadach, których należy się wystrzegać pozycjonując stronę internetową.

Po pierwsze, stopka strony nie służy do zapychania jej linkami do innych stron. Oczywiście, czasem w stopce warto umieścić link do zaprzyjaźnionej strony. Ale pamiętać należy, że trzeba robić to z głową. Ważne, aby linki te prowadziły do wartościowych stron i najlepiej dotyczących tej samej tematyki.

Zasada druga: wystrzegaj się SWL. SWL to systemy wymiany linków. Najlepiej po prostu ich unikać. Algorytm wyszukiwarki Google jest bardzo wyczulony na wszelkie swl’e. Potrafi je skutecznie odnajdywać i bezlitośnie za nie karać. Po prostu dla wyszukiwarki systemy wymiany linków to sztucznie zdobyte linki prowadzące do naszej strony. Google nie tylko takich linków nie bierze pod uwagę, ale także każe strony za stosowanie swl.

Niestety kiedy pozycjonujemy stronę bardzo wielu koncentruje się wyłącznie na zdobywaniu linków prowadzących do ich serwisu, zapominając przy tym o własnej stronie. Pamiętajmy, aby strona była użyteczna przede wszystkim dla użytkownika. Przecież tworzymy ją dla ludzi, a nie wyszukiwarek. Zamieszczajmy na stronie ciekawą i przydatną treść, aktualizujmy serwis. Wyszukiwarka na pewno to doceni.

Ostatnią rzeczą na jaką chcielibyśmy zwrócić uwagę są katalogi stron. Wielu początkujących pozycjonerów koncentruje się przede wszystkim na nich. Należy zwrócić tu uwagę na dwa aspekty. Po pierwsze należy mieć umiar. Nie można sztucznie dokonywać zbyt wielu wpisów do katalogów jednego dnia. To nie będzie wyglądało naturalnie i Google z pewnością to zauważy. Inna sprawa to tzw. link zwrotny. Właściciele katalogów bardzo często pozwalają na zamieszczenie wpisu bezpłatnie w zamian za zamieszczenie linka zwrotnego w naszym serwisie. Wracamy tu do punktu pierwszego. Czy zapchana stopka w naszej witrynie linkami do niezliczonej ilości katalogów będzie wyglądać naturalnie? Raczej nie.

1 komentarz

  1. Milena 5 lat temu

    Super art. Gratuluje

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*