Doradztwo – wyzysk, czy cenna pomoc?

Doradztwo – wyzysk, czy cenna pomoc?
27 lutego 2014 Mariusz #dlafirm

Czym właściwie jest doradztwo biznesowe?

 

Załóżmy, że w Twojej głowie zrodził się właśnie niebagatelny pomysł na biznes. Znaleziona przez Ciebie nisza, którą zamierzasz możliwie najszybciej wypełnić to szansa na lepsze jutro. Tuż po chwili w której skąpany(a) w marzeniach po prostu widzisz swój sukces przychodzi czas na chłodną analizę.

Jak założyć firmę? Jak zorganizować bezbłędną księgowość? Skąd wziąć środki na uruchomienie i rozwój firmy? Jak zorganizować marketing? Jak przetrwać? Podobnych pytań przed początkującym przedsiębiorcom jest wiele.

Jak znaleźć na nie odpowiedzi? Internet? Nie – w nim mnóstwo sprzecznych informacji! Kursy – szkolenia? To cenne lecz ulotne źródło informacji w ramach którego oferowana wiedza okazuje się często mocno podstawowa i wystarcza by spokojnie przejść początek drogi.

W które zatem drzwi zapukać z prośbą o wartościową pomoc? Najkorzystniej w te, za którymi kryje się profesjonalne doradztwo biznesowe.

doradztwo-biznesowe

 Jak wybrać mądrze odpowiedniego doradcę? Prosto – wystarczy by jego oferta możliwie najdokładniej odpowiadała Twoim oczekiwaniom. Zwodnicze w przypadku tego wyboru mogą okazać się zbyt pochlebne opinie, które nie zawsze odzwierciedlają prawdę.

Doradztwo biznesowe to dziedzina, którą ciężko trafnie scharakteryzować. Dobry doradca biznesowy to człowiek, który bezbłędnie przeprowadzi Cię od pomysłu na biznes po organizację i uruchomienie firmy, jej rozwój oraz codzienne funkcjonowanie. Doradztwo biznesowe, którym trudni się człowiek, któremu powierzyłeś(aś) swój biznes to optymalne kompendium wciąż aktualnej wiedzy i bezcenne wsparcie w chwili, w której pojawi się problem. W dzisiejszych czasach to po prostu konieczność.

Ile kosztuje doradztwo biznesowe? Czy ta inwestycja warta jest swej ceny?

Jednoznacznej odpowiedzi nie sposób udzielić. Ciągłe wsparcie doradcy biznesowego to w wielu firmach od kilkuset do kilku tysięcy złotych w zamian za co otrzymasz wsparcie dedykowanego, wszechstronnego doradcy, który może naprawdę wiele. Są firmy i ludzie u których doradztwo biznesowe to merytoryczne, często bezpłatne odpowiedzi na pojedyncze pytania. Możliwości jak zwykle jest wiele. Bez wątpienia w przypadku dobrego pomysłu na firmę doradztwo biznesowe, to inwestycja konieczna i warta swej ceny. Dzięki niemu szansa na sukces jest na wyciągnięcie ręki.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*