Badania rynku – przydatne dane

Badania rynku – przydatne dane
11 kwietnia 2014 Mariusz #dlafirm

Wiarygodna informacja gwarancją sukcesu firmy?! Badania rynku i opinii publicznej – treściwa odpowiedź na trudne pytania.

 

Załóżmy, że startujesz z innowacyjnym projektem lub nawet wynalazkiem, na którego wdrożenie posiadasz stosowne środki. Niemal już czujesz, że Twoja propozycja to murowany sukces, a Ty osiągniesz niebagatelny zysk, aż nagle, jak w przypadku każdej, życiowej decyzji przychodzi chwila zwątpienia.

Czy produkt zyska uznanie szerokiego grona odbiorców? Co o nim powiedzą? Czy cena, którą ustaliłeś(aś) jest odpowiednia? Czy środki i czas, który zainwestowałeś(aś) w projekt zwrócą się wraz z zyskiem? Podobnych wątpliwości jest wiele. Wąskie grono znajomych, rodzina to zawsze pierwsi zadowoleni ludzie, ale czy to wystarczy?

Ryzyko często popłaca. Bezpieczniej jednak postawić na badania rynku i opinii publicznej. Zebrane dzięki nim informacje to bezcenna pewność na podstawie której obierzesz kierunek na sukces.

badania-rynku-i-opinii-publicznej

Jak mądrze zorganizować badania rynku i opinii publicznej?

Najprościej skorzystać z usług czołowych firm badawczych, lecz czy w ich przypadku renoma, za którą trzeba sowicie zapłacić jest równa wysokiej jakości wyników realizowanych przez nie badań? Niestety nie ma na to żadnej gwarancji. Patrząc chociażby na sondaże realizowane przez ów firmy np. dla partii politycznych można w wysoką jakość oferowanych przez nie wyników po prostu wątpić. Zręczny specjalista marketingowy z pewnością szybko wytłumaczy przytaczany przez nas przykład lecz podobnych absurdów w wynikach prowadzonych badań można znaleźć wiele.

Co pozostaje? Nasza propozycja, to realizacja badania rynku i opinii publicznej przez mniej znaną, lecz rzetelną i oferującą jednocześnie kompleksową obsługę powierzonego zadania firmę badawczą. Na rynku jest ich wiele, ale aby znaleźć tą najlepszą należy poza dobrą ceną skupić się na analizie sposobu realizacji badania oraz realnych możliwościach tej firmy. Wykonanie badania rynku w skali kraju czy województwa bądź po prostu określonego regionu wymaga posiadania stosownego zaplecza w postaci odpowiedniego systemu informatycznego oraz przeszkolonych ludzi, których poziom kompetencji i doświadczenie zostaną zachowane na odpowiednim do każdego badania poziomie. Dopiero tak ugruntowana podstawa jest gwarantem wysokiej jakości danych na których podstawie można osiągnąć upragniony sukces.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*